POLGÁRŐRSÉG

"Polgárőrök a biztonságos Magyarországért"

FEJÉR MEGYEI POLGÁRŐR SZÖVETSÉG

www.fmpsz.hu


Keresés

Eseménynaptár

Partnerek

Kapcsolatfelvétel

Köszöntő

 

Kedves Olvasó!

Tisztelt Polgárőr Társaink!

 

Az első polgárőrszervezetek - az Önkéntes Rendőrség és az Önkéntes Határőrség szervezeteinek feloszlatása után - a Belügyminisztérium, a helyi Önkormányzatok és a Rendőrség által támogatva jöttek létre. A polgárőr szervezetek megalakítása törvényszerűnek, szükségszerűnek tekinthetők. Az országban mennyiségi és minőségi változás történt a bűnözés szerkezetében, a lakosság közbiztonságérzete látványosan romlott. A vagyon elleni bűncselekmények száma folyamatosan emelkedett. A kezdeményezések hátterében a növekvő bűnözés, és a helyi lakoságban kiváltódott társadalmi önvédelmi reflexek álltak.

A polgárőregyesületek Fejér megyében 1989. év végén kezdtek megalakulni és 1991-től kezdtek megyei, majd országos szövetségi rendszerbe szerveződni. A Fejér megyei Polgárőr Szövetséget 1992-ben alapítottuk meg, amelyet a Bíróság 1993. évben jegyzett be. A szövetséget 9 egyesület alapította, amelyeknek több mint 250 tagja volt. Az első választott elnökségéből még 3 polgárőr él: Cseh István, Márton Zoltán és Márkus Gyula.

A köszöntő alkalmat ad arra, hogy visszatekintsünk a múltunkra, és főhajtással emlékezzünk meg az elődökről, az alapítókról, az elért eredményekről, és a Fejér megyei polgárőr egyesületek fejlődéséről. A laza szervezetként működő egyesületeket folyamatosan sikerült egységesebbé és munkájukat hatékonyabbá tenni.

A Fejér megyei Polgárőr Szövetség a megye egyik legnagyobb és legjelentősebb civil szervezete, amelynek 103 egyesület a tagja és azokban 3040 polgárőr tevékenykedik. A szövetség számos együttműködési megállapodást kötött a megyében működő legjelentősebb és legfontosabb állami és társadalmi szervezettekkel, a megyei és helyi közös feladatok hatékony megvalósításának érdekében.

Az elmúlt időszakban a tagegyesületeinek folyamatos szolgálat ellátással, nagyobb létszámmal és technikai eszközökkel segítette a rendőrség, a közterület felügyelet és más velünk együttműködő szervezet munkáját. Önálló szolgálatok szervezésével is igyekeztünk biztosítani a városokban és a falvakban a köznyugalmat, a közterületek rendjének fenntartását.

A Polgárőrség a rendszerváltozás egyik siker ágazata. Az önkéntes és ingyenes közösségi munka, az egyéni és társadalmi felelősség vállalása az emberek, a lakosság, a megye településeinek közbiztonságáért, a legnemesebb emberi cselekedetek közé tartozik, leegyszerűsítve a modern hazafiság egyik megjelenési formája.

A Polgárőrség szakmai, morális fejlődését, felkészültségét, mi sem bizonyítja jobban, mint a visszatérően megfogalmazott elismerés, amely szerint Magyarországon a Polgárőrség nélkül nincs közbiztonság. A Polgárőrség eredményeit, sikereit elismerik az ország vezetői, Magyarország Kormánya, Belügyminisztere, a Rendőrség vezetői, akik mindezek mellett stratégiai partnerként is viszonyulnak a Polgárőrséghez.

A Polgárőrség fejlődése, minőségi átalakulása, technikai fejlesztése valamennyi egyesületnél érzékelhető. A Polgárőrségről szóló törvény, az egységes formaruha, a polgárőr igazolvány, egységes gépjármű, jármű megjelenés mind ezt igazolja. Kialakult a megyében a polgárőrök képzési rendszere, sikeres szakmai programokat valósítottunk meg. A Polgárőrség egysége, szervezettsége megkérdőjelezhetetlen. A megyei szövetség, az egyesületek, a polgárőr törvénynek megfelelően az Országos Polgárőr Szövetség irányítása alatt lettek a rendészet nagy családjának tagjai.

A Polgárőrség sikerei a polgárőröknek köszönhetők, akik napról napra önkéntes munkájukkal járulnak hozzá Magyarország köznyugalmához. Köszönettel tartozunk az alapító polgárőröknek, a Polgárőrség korábbi vezetőinek és tagjainak, akik a hőskorban mostoha körülmények és a sok-sok akadály, gátló tényező ellenére hittek a Polgárőrség eszméjében. Az alapító tagok fáradságot nem kímélve, önzetlenül működtették, fejlesztették a Polgárőrséget.

Fejér megyei Polgárőr Szövetség szervezetileg és munkájában folyamatosan fejlődött, a helyi közrend közbiztonság kiegyensúlyozott helyzetének és erősítésének jelentős tényezőjévé vált. A Polgárőrség immár több mint 30 éves működése azt is igazolja, hogy a jogállamban is szükség van a közbiztonság javítására irányuló önkéntes tevékenységre.

Tiszteletünket és köszönetünket fejezzük ki a polgárőrség megyei szövetségéhez tartozó 3040 polgárőrnek, akik szabadidőjüket feláldozva, kimagasló és példamutató társadalmi felelősségvállalásukkal járulnak hozzá Fejér megye közbiztonsága és a közrendje kiegyensúlyozott alakulásához.

Márton Zoltán

a Fejér megyei Polgárőr szövetség titkára

Cseh István

a Fejér megyei Polgárőr szövetség elnöke

FEJÉR MEGYEI

POLGÁRŐR

SZÖVETSÉG


Informatika és biztonságtechnika 1989.-óta